Aktualności

Premiera książki Stefana Korbońskiego pt. „POLONIA RESTITUTA”

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje, że w dniu 18 września 2014 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Domu Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64 odbędzie się oficjalna premiera książki Stefana Korbońskiego pt. „POLONIA RESTITUTA” (wstęp wolny).

Szczegóły w załączniku

 

Komunikat prasowy po posiedzeniu ORA

W dniu 10 września br. w siedzibie ORA odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, któremu przewodniczył Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie adw. Paweł Rybiński. W czasie posiedzenia omówiono szereg istotnych kwestii, spośród których należy wymienić sprawę zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Izby Adwokackiej w Warszawie, przygotowania do kolokwiów rocznych dla aplikantów adwokackich, sprawę powołania rzecznika prasowego ORA i przewodniczącego Zespołu ds. komunikacji społecznej, wizerunku i działalności pro bono, czy też sprawy aplikantów adwokackich i sprawy osobowe adwokatów.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie uchwaliła zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Izby Adwokackiej w Warszawie w dniach 11 - 12 października 2014 r. Oficjalne powiadomienia, jak również porządek obrad będą przesłane członkom izby w odpowiednim czasie i w odpowiedniej formie.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie jednogłośnie powołała rzecznika prasowego w osobie adw. Michała Fertaka oraz skład Zespołu ds. komunikacji społecznej, wizerunku i działalności pro bono: Przewodniczący adw. Michał Fertak, członkowie: adw. Anna Atanasow, adw. Karolina Bełchatowska, adw. Marta Kozielska, apl. adw. Kacper Woźniak, apl. adw. Marta Wyszyńska.

adw. Michał Fertak
rzecznik prasowy ORA w Warszawie

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

więcej

Dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie na konferencji w Sejmie RP - Samorząd Zawodowy w Służbie Społeczeństwu


20140903 133644m


W dniu 3 września 2014 roku w Sejmie RP odbyła się, organizowana przez Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pana Eugeniusza Grzeszczaka oraz Mazowieckie Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, konferencja pt. „Samorząd Zawodowy w służbie społeczeństwu”. Zebrani spotkali się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Pojawili się na niej m.in. Jerzy Kozdroń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Aleksander Sopliński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Janusz Żbik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i Bogdan Dombrowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

więcej